W dzisiejszym zagonionym świecie często zapominamy o tym, żeby zatrzymać się, choćby na chwilę i... spojrzeć na swoją postawę ciała, postawę naszych najbliższych, choćby dzieci czy męża. Powiedzielibyśmy wtedy "Oj, jak ja się garbię" czy "Przecież to moje dziecko ciągle siedzi przy tym komputerze jakoś krzywo."
Reagujmy na nieprawidłowe nawyki siedzenia, niedbałe stanie czy leżenie. Przyjmowanie niedbałych pozycji ciała prowadzi do zmian przeciążeniowych kręgosłupa, jego skrzywień czy dyskopatii.Zwracajmy uwagę naszym dzieciom, by siedziały prosto podczas posiłków,odrabiania lekcji. Upominajmy je, aby prostowały kręgosłup,aż do znudzenia. Wystarczy powiedzieć jedno magiczne słowo "plecy" i dziecko już będzie wiedziało, co ten rodzic znowu chce. To skutkuje.Spróbujcie. Wyrobicie Państwo cenny nawyk prawidłowej postawy u swoich pociech, co zaprocentuje w przyszłości. Łatwiej jest przecież zapobiegać niż leczyć. A my - dorośli zadbajmy w pracy o to, by nasza postawa siedząca przed monitorem nie była zbyt swobodna.

Kolana powinny być ugięte pod kątem prostym, stopy zaś spoczywać na podłodze. Nie chowajmy obu nóg jednocześnie pod krzesło, jeśli już to pojedynczo. Ramiona powinny być rozlużnione, przedramiona swobodnie spoczywać na stole. Dosuńmy kręgosłup maksymalnie do oparcia. Wolną przestrzeń, która pozostaje wypełnijmy poduszką lub miękkim wałkiem. No i oczywiscie róbmy przerwy wstając co 1-2 h. Popracujemy wtedy dłużej w zdrowiu.

Masaż klasyczny leczniczy pleców w Aktiv-Med wykonywany systematycznie zabezpieczy nasz kręgosłup przed przeciążeniem, utrzyma go w dobrej formie, zapobiegnie dyskopatii. Dzięki ćwiczeniom wykonanym u Nas będziecie znów mogli cieszyć się zdrowiem i dobrym humorem.